nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


8. 10. Den otevřených dveří na školní zahradě

  Již od osmi hodin ráno v úterý 8. října jsme mohli sledovat nezvyklý ruch ve školní zahradě. To někteří žáci z deváté a osmé třídy připravovali vše pro zdárný průběh dne otevřených dveří, který zval na návštěvu děti i dospělé. Pravdou je, že toho úterního rána byla docela nepříjemná zima, mlha a mokrá tráva. Přesto jsme všechno stihli připravit včas. Od druhé vyučovací hodiny začaly na zahradu přicházet jednotlivé třídy z naší školy a později i děti z Praktické rodinné školy a zvláštní školy Jesenice. Na čtyřech stanovištích si mohly vybrat z těchto nabídek:
  • malování listů stromů podle předloh na čtvrtkách,
  • výroba ježků z papíru,
  • zábavné malování na obličej,
  • malování a vystřihování podzimního ovoce.
  Dále si děti mohly prohlédnout fotografie mé spolužačky Katky Dolejšové a ochutnat výborný jablečný mošt, který připravoval pan učitel Knapp na svém domácím moštovači. Byly zde také k ochutnání jednohubky a houbové pochoutky.
  Odpoledne si cestu na školní zahradu našla i veřejnost. Na obloze se konečně ukázalo sluníčko, čímž přispělo k i tak báječné atmosféře. Mezitím v pracovně přírodopisu probíhala výstava hub, o kterých zasvěceně vyprávěl zkušený mykolog pan Bazika. Kdo na den otevřených dveří přišel, určitě nelitoval. Aspoň já jsem slyšela jen samou chválu.

Napsala Barbora Havlíčková, IX. třída