nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


22. 10. Den stromů – 5. třída

  Dne 22. 10. 2013, v rámci oslav Dne stromů, se vydali páťáci zkoumat dřeviny v okolí naší školy. Vybaveni podložkami a pracovními listy plnili zadané úkoly. Za pomoci informačního panelu hledali dané stromy v terénu, či zjišťovali jejich názvy, malovali nebo nalepovali jejich listy. Pracovali zodpovědně a s elánem.
  V okolí školy roste více než 40 druhů dřevin, které naše okolí nejen zkrášlují, ale pomáhají nám i při výuce. Máme vytvořenu dendrologickou stezku s pracovními listy, na které neustále pracuje. S její realizací pomáhají také žáci: Některé ze stromů vysadili, starají se o ně, vytvářejí nové pracovní listy. S péčí letošních páťáků se samozřejmě také počítá. Věřím, že jejich přístup bude zodpovědný.

Mgr. V. Knappová

Možnost poznat blíže přírodu měla naše pátá třída u příležitosti Dne stromů. Ve škole jsme si ho připomněli 22. října s paní učitelkou Knappovou. Nejprve jsme odpovídali na otázky
z pracovních listů, například: „Který strom je u nás nejstarší?“ Pak došlo na konkrétní úkoly. Běhali jsme sem a tam a vyhledávali listy stromů a jehličí. Zase jsme se něco naučili a moc se nám to líbilo.

Napsala Adéla Parpelová, V. třída