nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


21. 10. Divadélko pro školy Hradec Králové

  Devět měsíců uplynulo od chvíle, kdy naši školu navštívila dvojice herců z Divadélka pro školy z Hradce Králové (viz Jeseníček č. 9/2012-2013). V pondělí 21. října 2013 si herci Vít Troníček a Michal Moravec svou návštěvu zopakovali. V tělocvičně školy vystoupili s programem pro oba stupně: Legendou V+W (2. stupeň) a Africkou pohádkou (1. stupeň).
  Představení s názvem Legenda V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla je souborem ukázek nejslavnějších divadelních her Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ti začali vymýšlet svá díla už na střední škole. Jejich studentskou recesi přiblížila scénka z avantgardní West pocket revue (tj. „Revue z kapsičky u vesty“), dialog dvou šermířů byl ukázkou ze hry Golem, dále se herci vžili do rolí policistů ze hry Svět za mřížemi a rovněž nám zazpívali písničku z protifašisticky laděné hry Nebe na zemi. Samozřejmě neopomněli zmínit osobnost Jaroslava Ježka, o kterém prohlásili, že to byl znamenitý hitmaker. Myslím si, že se divadelní představení v tělocvičně všem líbilo.

Napsal: Petr Jaroš, VI. třída