nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


20. 9. Ekologická soutěž

  V pátek 20. září 2013 se konala v rakovnické botanické zahradě tradiční podzimní ekologická soutěž. Mezi žáky je tato soutěž oblíbená, neboť v ní plní úkoly ve dvojicích. Letošním ústředním tématem bylo ekologické zemědělství, biopotraviny a zdravý životní styl. Na soutěžní stezce odpovídali žáci na otázky rozmístěné v areálu zahrady. Horní částí vedla trasa pro mladší kategorii, dolní částí pro starší. Zde byly otázky podstatně záludnější.
  Otázky pro mladší cílily hlavně na poznávání rostlin, tématu ekozemědělství se týkaly pouze dvě. Pokud žáci právě nesoutěžili, byla pro ně připravena soutěž Bioriskuj a přednáška Ekologické zemědělství na Křivoklátsku.
  Počasí nám příliš nepřálo, byla zima a cestou na vlak jsme i zmokli. Přesto si myslím, že se soutěžní den vydařil a všichni byli spokojeni. Navíc jsme se umístili ve většině případů na stupních vítězů. Rovněž kategorie středoškoláků byla zastoupena naší bývalou žákyní Anetou Černohorskou, jež společně se svým kolegou získala nejvyšší počet bodů. Nezklamali ani páťáci, kteří na tuto soutěž jeli poprvé. Anetka s Verčou obsadily smolnou bramborovou příčku, přestože získaly stejný počet bodů jako dvojice na 2. a 3. místě. V tomto případě rozhodoval tzv. "rozstřel", což jsou doplňující otázky, a ten se děvčatům nepovedl.

Mgr. Vlastimila Knappová

Výsledky (.xls)