nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


7. 6. Výlet 3. a 4. tř.: hrad Klenová

  Dne 7. června se vydali žáci 3. a 4. třídy na školní výlet. Cílem cesty byl hrad a zámek Klenová. Cestovali jsme až za Plzeň. Hned z parkoviště jsme navštívili malou budovu pod hradem, kde paní učitelka koupila vstupenky, zatímco my se vrhli na nakupování různých suvenýrů. Poté jsme vystoupali na kopec, kde byl zmíněný hrad a zámek.
  Nejprve jsme se pohodlně usadili v hradní místnosti a bedlivě sledovali divadelní představení „Není drak jako drak.“ Mimochodem, tyto herce již známe - „ DIVADÉLKO KUBA“ jezdí k nám do školy. Pohádka se nám moc líbila, loutky z této pohádky i jiné loutky v další místnosti jsme si mohli vyzkoušet.
  Po prohlédnutí hradu jsme už s průvodkyní procházeli zámek, který byl sice malý, ale hezký. Na rozlehlém místě pod hradem jsme se nasvačili a pokochali se krásným výhledem do okolí.   Autobus nám při zpáteční cestě zastavil ještě v Plzni v McDonaldu. Tam jsme utratili poslední peníze a spokojeni se vraceli domů.

Napsali žáci 4. třídy