nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


28. 1. ekologický program Příroda kolem nás

  Ekologický audiovizuální program s názvem Příroda kolem nás se uskutečnil v úterý 28. ledna
v učebně výtvarné výchovy. Probíhal od 2. do 5. vyučovací hodiny a vystřídaly se při něm třídy prvního i druhého stupně naší školy. Tématem programu nebyla jen příroda v našem bezprostředním okolí, ale i život zvířat ve městech. Ta jsou v současnosti jedním z nejbohatších prostředí na počet živočišných druhů.
  S přírodovědnými zajímavostmi nás seznamovala sympatická dvojice – pán a paní ze sdružení PENTHEA. Zatímco pán povídal, paní obstarávala ukázky živočichů. Viděli jsme například straku obecnou nebo fretku. Straka se ale bála, takže ji museli předčasně vrátit do klece. Zhlédli jsme rovněž prezentaci o savcích, rybách, obojživelnících, rostlinách, ptácích a plazech. Tak jsme se třeba dozvěděli, že naším nejmohutnějším stromem (co se dřevní hmoty týče) je platan javorolistý, že fretka (tato se jmenovala Pleška, protože dříve byla plešatá) má mnoho společného s tchořem apod. Fretku Plešku na chvíli pustili, aby si prošla třídu, ale ona si to namířila k tašce Petry Sunkovské, protože tam měla svačinu. Bylo to poučné i veselé setkání.

Napsal Petr Jaroš, VI. třída