nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


13. 1. 2014 den otevřených dveří – hodina Aj v první třídě

 Dne 13.1. se uskutečnila ukázková hodina anglického jazyka metodou SUPER NATURE v 1. třídě naší základní školy. Pozvali jsme rodiče letošních i budoucích prvňáčků. Chtěli jsme jim ukázat, co se děti stihly od září naučit, a rozptýlit tak případné obavy z cizího jazyka. Hodiny jsou vždy provázené hrou, písněmi s pohybem, příběhy dětí a zvířátek, které se odehrávají v přírodě. Při nácviku slovíček využívám karty, s jejichž pomocí si děti vše neustále procvičují. Výuka je založena na poslechu CD, které mají prvňáčci po celý rok doma.
 Hodinu zahájila loutka a kamarádka v jedné osobě (Chloe), děti byly pohotové, snažily se a chtěly opravdu ukázat, co umí. Aktivně se zapojily do her, písní i práce s kartami. Zúčastnilo se jí 12 rodičů, bohužel jen jedna maminka předškoláka, což je veliká škoda. Dle reakcí soudím, že se hodina rodičům líbila. Na závěr přeji dětem, aby jim výuka cizího jazyka přinášela stále hodně radosti a nových prožitků.

Mgr. Jana Doležalová