nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


24. – 25. 6. Exkurze 5. tř. do CHKO Křivoklátsko

  Téměř ve stoprocentním složení se vydala naše třída na dvoudenní exkurzi do CHKO Křivoklátsko. Ubytování a program jsme měli domluvený na Emilovně – objektu LČR.
  Na místo jsme dorazili kolem poledního, (dopravil nás sem autobusem pan Kohout, i přesto, že sem linka nejezdí). Děti se ubytovaly v pěkně zařízených apartmánech, obhlédli jsme okolí a vydali se s naším průvodcem panem Pechou mladším – revírníkem – na Emilovně na exkurzi. Zpočátku jsme si vyslechli zasvěcené povídání o hospodaření v lesích, cesta nám pěkně ubíhala a zanedlouho jsme byli u cíle dnešního dne – na hradě Týřově.
  Po prozkoumání zříceniny, pokochání se pohledem na Berounku a nepostradatelné svačině jsme se za pěkného slunného podvečera vydali na zpáteční cestu, kterou nám zpříjemnil nález spousty hřibů. Motivací pro rychlejší návrat se stala vidina koupání "v našem" rybníku, a tak ihned po příchodu kdo chaty jsme si dali sraz u rybníka a pěkně se "vyčvachtali".
  Večer zakončil táborák. Děti si pro nás připravily překvapení ve formě 2 představení, která se jim rozhodně povedla. Opekli jsme si buřtíky, popovídali a některým z nás se dokonce podařilo vidět lišku, která si šla pro zbytky naší večeře. Za svitu měsíce v úplňku jsme si šli lehnout.

  Ráno nás při snídani opustil Vašík a děti se vydaly na stezku, kde určovaly dřeviny. Nejlépe si vedla Petra, ale všichni se snažili a tak si zasloužili sladkou odměnu. Poté jsme se vykoupali, zahráli si brenbal, uklidili a vydali se pěšky do Křivoklátu. O naše zavazadla se ochotně postarali místní lesáci.
  Cesta zpět byla namáhavá hlavně pro Barču, kterou bolela noha, ale vše hrdinně zvládla. Kolem cesty rostly jahůdky, a tak o občerstvení nebyla nouze. Zastavili jsme se U tří pramenů a vyzkoušeli jsme si Kneipovy lázně, které jsou velmi dobré třeba jako prevence křečových žil. Pobyt ve studené vodě je ideální po dobu jedné minuty – málokdo to vydržel, ale pokoušeli se skoro všichni.
  V Křivoklátě nás opustila Kája a my jsme se občerstvili v místním hotelu a tím jsme naši exkurzi zakončili.
  Pobyt na Emilovně se vydařil a myslím, že děti budou mít na co vzpomínat.

V. Knappová