nápis zš jesenice ...Vás vítá na svých stránkách                                    první stupeň základní školy     keř :-)     zadní část budovy  
Hlavní nabídka
Úvod
Škola
  O škole
  Výroční zpráva
  Školská rada
  Školní řád
  Školní rok
  Žádosti ke stažení
  Projekty
  EVVO
  Tělocvična
  Učebny
Zaměstnanci
Žáci
  Úspěchy žáků
  Zájmové kroužky
  Fota tříd
  Rozvrhy tříd
  Sport. rekordy
  Práce žáků
Soutěže
  Hrabík
  Šplh na tyči
  Přírodovědné s.
  Zelená stezka
  Zlatá kulička
Ostatní
  Exkurze
  Foto školy
  Jeseníček
  Jídelníček
  Karneval
  Kultura
  Projektové dny
  Sport
Školní družina
  O školní družině
  Vnitřní řád šk. družiny
  Exkurze a výlety
  Projekty
Mateřská škola


Jsme zelená firma

Super Nature


16. 11. Exkurze 2. – 5. tř. do ZOO Praha

  V rámci environmentální výuky vyrazila 16. 11. druhá až pátá třída na dlouho plánovanou exkurzi do pražské zoologické zahrady, kde nás čekala individuální prohlídka části ZOO i komentovaná prohlídka savců a primátů. Bohužel nám nepřálo počasí, pršelo a bylo chladno. V Praze naštěstí jen mrholilo a venkovní teplota byla snesitelná, ve venkovních výbězích bylo stále ještě mnoho zvířat. Děti své zážitky shrnuly do následujících vět:

5. třída

T. Tatzauer

  Ráno před sedmou hodinou jsme se všichni sešli u školy a společně čekali na autobus. Pršelo, ale to mi nevadilo, protože jsem se strašně těšil. Do ZOO jsme dojeli kolem 9. hodiny.   V Zoo jsme viděli lední medvědy, kterým déšť ani zima vůbec nevadily, a krokodýly gaviály , mezi kterými plavaly pomalé želvy (gaviálové se živí rybami, želvám vůbec neublížili). Kolem skluzavky jsme bohužel jenom prošli, protože byla mokrá. Potom jsme se vyfotili u kopie sochy Radegasta.
U hrochů nám o nich průvodce dlouho vyprávěl. Pak jsme přešli k primátům, kteří byli ve svém zimním obydlí. Moc se mi líbili, jak se houpali na sítích.
  Ale můj největší zážitek byl, když si Honza Lisner koupil obrovského černého chlupatého pavouka a polekal s ním paní učitelku Konířovou.
  Domů jsme se vrátili v pořádku v 15.00 hod.

Š. Kouglová

  …Počasí bylo náladové, ale moje nálada byla napínavá. Viděli jsme žirafy, zebry, pštrosy, lední medvědy, sochu Radegasta. Pavla dělala na pštrosa: ťu ťu ňu ňu a pštros se na ni rozběhl a Pavla s jekotem utekla. Dominik pořád otravoval, kdy si bude moct něco koupit… Nakonec jsme se koupili hračky a sliz a jeli domů.

D. Spurná

  …Když nás autobus dovezl do ZOO, nejdřív jsme si honem odskočili na WC a pak se vydali na prohlídku. Viděli jsme spoustu zvířat, které se u nás nevyskytují – zebry, vlky, lední medvědy, pštrosy, roztomilé oceloty, koně převalského a na závěr žirafy při krmení.
  Pan průvodce nám ukázal tapíra, rejnoka, hrochy Slávka a Marušku, gorily a jiné primáty, gaviály, šelmy a nějaké hady, např. jedovatou mambu. O hroších nám řekl, že jedí zeleninu a přes den jsou ve vodě a v noci vylézají ven. A do vody že kadí a rozmetají to ocásky. Náš průvodce byl velmi sympatický a o všem, na co jsme se podívali, nám řekl spoustu zajímavých informací a odpověděl na všechny dotazy.

doplněno o několik dalších postřehů